Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GROM ma nowego szefa

0
Podziel się

         Pułkownik Jerzy Gut zostanie nowym szefem GROM. Poinformował o tym rzecznik ministerstwa obrony Janusz Sejmej. Jak powiedział minister obrony przyjął dzisiaj dymisję dotychczasowego dowódcy jednostki pułkownika Dariusza Zawadki.

bEhtySZh

Pułkownik Jerzy Gut obejmie nową funkcję już jutro. Teraz pracuje w Dowództwie Wojsk Specjalnych w Krakowie. Od marca do lipca 2008 roku pełnił już obowiązki dowódcy GROM.

Dotychczasowy szef elitarnej jednostki pułkownik Dariusz Zawadka złożył rezygnację w miniony piątek. Według informacji medialnych powodem były sprawy personalne. Pułkownik Zawadka nie zgadzał się z planowanym wyznaczeniem pułkownika Piotra Patalonga na dowódcę sił specjalnych czyli przełożonego dowódcy GROM.

Dymisja Zawadki rozpoczęła falę dyskusji na temat GROM. O sprawach kadrowych w jednostce rozmawiają właśnie posłowie z komisji obrony narodowej na trwającym w sejmie posiedzeniu. Szef komisji Stanisław Wziątek z SLD zapowiedział na początku spotkania, że zwoła zamknięte posiedzenie komisji na temat sytuacji w GROM. "Takie posiedzenie, które będzie dotyczyło przyszłości jednostki GROM, aktualnej sytuacji, potrzeb, które występują i perspektywy działania w przyszłości, zostanie zorganizowane jesienią po wakacjach parlamentarnych" - dodał Wziątek.

bEhtySZj

W poniedziałek premier Donald Tusk zobowiązał ministra obrony do jak najszybszego rozstrzygnięcia sprawy GROM.

bEhtySZK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)