Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Groźby Korei Północnej. USA apelują do Chin

0
Podziel się

Szef amerykańskiej dyplomacji podczas wizyty w Seulu apeluje o większe zaangażowanie Chin w łagodzenie napięć na Półwyspie Koreańskim.

Groźby Korei Północnej. USA apelują do Chin
(United States Department of State)
bDIBtjed

Dziś John Kerry w Pekinie spotka się z ministrem spraw zagranicznych Chin. Rozmowy dotyczyć będą północnokoreańskich gróźb - informuje z Seulu specjalny wysłannik Polskiego Radia Tomasz Sajewicz.

Chiny są uznawane za największego sojusznika Korei Północnej na arenie międzynarodowej. To właśnie przez chińską granicę płynie na Północ strumień pomocy gospodarczej, bez której zrujnowana północnokoreańska gospodarka nie byłaby w stanie sobie poradzić.

W opinii większości ekspertów, Chiny dysponują największymi instrumentami wpływu na Koreę Północną. Po wizycie w Seulu właśnie do większego zaangażowania Chin w rozwiązywanie konfliktu szefa chińskiej dyplomacji przekonywać będzie amerykański sekretarz stanu John Kerry.

bDIBtjef

Poprzedni przywódca komunistycznej Korei Kim Dzong Il wielokrotnie składał wizyty w Chinach. Jego syn - Kim Dzong Un - przez ponad rok nie znalazł czasu, aby odwiedzić swego największego sojusznika.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny zaapelowały do Korei Północnej. Sprawdź, czego chcą Chińskie MSZ wyraziło poważne zaniepokojenie sytuacją na Półwyspie Koreańskim.
Stany Zjednoczone złożyły Korei Północnej obietnicę Zdaniem USA i ich sojuszników Phenian pogwałcił porozumienie z 2005 roku.
Chiny: na ponad 70 proc. wybuchnie wojna Od tygodni władze w Phenianie grożą atakiem rakietowym na Koreę Płd., USA i amerykańskie bazy wojskowe w Japonii.
bDIBtjeG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)