Notowania

wiadomości
07.06.2012 11:51

Grupiński-plany legislacyjne

Po podwyżeniu wieku emerytalnego nadchodzi czas na realizację kolejnych zapowiedzi premiera z expose. W sejmowej komisji zdrowia już toczą się prace nad poselskim projektem ustawy o działalności leczniczej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak powiedział IAR szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński, opracowywane są także inne projekty. Jesienią mają być gotowe projekty związane z podatkiem dochodowym dla rolników, i co się z tym wiąże - podatkiem rolnym oraz KRUS. Trwają także prace nad kwestią rozwiązania tzw. składkowania urlopów wychowawczych kobiet samozatrudnionych, bądź nie będących na etacie.
Platforma pracuje też nad zmianami dotyczącymi rynku pracy. Rafał Grupiński wyjaśnił, że są one na razie w fazie przygotowań na forum Instytutu Obywatelskiego. Kolejnym obszarem jest ograniczanie barier rozwoju przedsiębiorczości.
Rafał Grupiński dodał, że w planach jest też zmiana zasad przyznawania emerytur górniczych. Polityk wyjaśnił, że chodzi o sprowadzenie przywilejów jedynie do grupy pracującej przy wydobyciu węgla.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz