Notowania

gruzja
10.08.2008 10:18

Gruzini wycofują się Osetii Południowej?

Gruzińskie władze poinformowały o wycofaniu swoich wojsk z Osetii Płd. Nie potwierdzają tego Rosjanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Gruzińskie władze poinformowały o wycofaniu swoich wojsk z terenu Osetii Południowej. Nie potwierdzają tego rosyjscy wojskowi.

Doradca dowódcy rosyjskich sił pokojowych w Osetii Południowej poinformował, że Gruzja nie wyprowadziła swoich wojsk z tej prowincji. Nadal widoczne są gruzińskie czołgi i artyleria.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew mówił wcześniej , że jedynym wyjściem z zaistniałej sytuacji byłoby wycofanie wojsk gruzińskich z Osetii Południowej i podpisanie przez Gruzję i Osetię Południową porozumienia o nieużywaniu siły.

Tymczasem rosyjska flota czarnomorska rozpoczęła blokadę wybrzeży Gruzji. Ma to zapobiec dostawom broni. W akcji uczestniczy między innymi krążownik rakietowy _ Moskwa _.

Władze Abchazji, drugiej zbuntowanej gruzińskiej prowincji, donoszą o napływie uchodźców z Gruzji chcących schronić się przed wojną. Mieszkańcy prowincji prowadzą akcję militarną w górnej części wąwozu Kodorskiego, ostatniego skrawka Abchazji kontrolowanego przez wojska gruzińskie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Państwa bałtyckie i Polska przeciwko Rosji  ]( http://news.money.pl/artykul/panstwa;baltyckie;i;polska;przeciwko;rosji,52,0,360500.html )
* [ Trwa wojna w Gruzji ]( http://news.money.pl/artykul/trwa;wojna;w;gruzji,237,0,360429.html )
* [ Bush ostrzega przed eskalacją konfliktu ]( http://news.money.pl/artykul/bush;ostrzega;przed;eskalacja;konfliktu,13,0,360461.html )
Tagi: gruzja, osetia, wycofanie wojsk, rosja, wojna, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz