Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gruzińska opozycja podpisze dziś Kartę Obowiązków

0
Podziel się

Dokument ma szczegółowo określać program partii opozycyjnych po przejęciu władzy. Opozycjoniści w Gruzji od prawie dwóch miesięcy demonstrują domagając się dymisji prezydenta Micheila Saakaszwilego. W tym tygodniu opozycja zamierza przeprowadzić nową falę protestów, które obejmą nie tylko Tbilisi, ale również pozostała regiony Gruzji.

bEhKkPYl

Lider ruchu "Za zjednoczoną Gruzję" Eki Beselija poinformował, że przed kolejnymi demonstracjami szefowie 14 partii opozycyjnych podpiszą Kartę Obowiązków. Zdaniem Beseliji jednym z zarzutów stawianych zwolennikom ustąpienia obecnego prezydenta jest brak programu naprawczego. Według opozycyjnego polityka taki program zostanie zawarty w Karcie Obowiązków. W dokumencie zostanie szczegółowo rozpisany program naprawczy dla kraju oraz obowiązki jakie opozycja przyjmie na siebie przed narodem po przejęciu władzy.

Najważniejszym zadaniem na najbliższe dni jest doprowadzenie do rozmów z obozem rządzącym o dymisji Micheila Saakaszwilego i rozpisaniu przedterminowych wyborów.

bEhKkPYO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)