Notowania

unia europejska
07.03.2009 16:06

Gruzja: misja śledcza wysłanników Unii Europejskiej

Wysłannicy Unii Europejskiej, którzy prowadzą śledztwo w sprawie ubiegłorocznej wojny z Rosją, odwiedzili Abchazję i Osetię Południową. Rozmawiali z samozwańczymi władzami obu separatystycznych republik.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lider osetyjskich separatystów Eduard Kokojty zapowiedział, że jest gotów do takiej współpracy z Unią Europejską, która zagwarantuje pokój i stabilność w regionie. Kokojty zapoznał przedstawicieli europejskiej misji śledczej z sytuacją na granicy z Gruzją i przekazał informacje, dotyczące wybuchu i przebiegu ubiegłorocznej wojny z Gruzją.

Samozwańczy prezydent Osetii Południowej skrytykował pracę europejskich obserwatorów. Jego zdaniem, nie zwracają oni uwagi na systematyczne przegrupowywanie gruzińskich wojsk na granicach zbuntowanej republiki. Według Kokojty, w rejonie Cchinwali znajduje się 35 gruzińskich posterunków i około 2 i pół tysiąca żołnierzy.

Przedstawiciele unijnej misji mają czas do końca lipca na sformułowanie raportu, dotyczącego przyczyn wybuchu i przebiegu konfliktu zbrojnego na Kaukazie.

Tagi: unia europejska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz