Notowania

gruzja
06.03.2009 16:08

Gruzja: opozycja jednoczy siły przeciwko Micheilowi Saakaszwilemu

Gruzińska opozycja jednoczy siły przeciwko prezydentowi Micheilowi Saakaszwilemu. Lider ugrupowania Porozumienie dla Gruzji oraz były ambasador przy ONZ, Irakli Alasania, zapowiedział ogólnonarodowe referendum w sprawie przedterminowych wyborów prezydenckich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od kilku dni, 12 opozycyjnych partii zbiera podpisy pod wnioskiem o ustąpienie Saakaszwiliego z urzędu. Alasania wskazywany jest przez niezależnych ekspertów jako ewentualny następca Micheila Saakaszwilego. Irakli Alasania odcina się jednak od działań niekonstytucyjnych.

Opozycyjny polityk uważa, że konieczne jest rozpisanie ogólnonarodowego referendum w sprawie przedterminowych wyborów prezydenckich. Ugrupowanie Alasani już raz zwróciło się do Micheila Saakaszwilego z apelem o ogłoszenie referendum. Prezydent nie odpowiedział podkreślając w swoich publicznych wypowiedziach, że - przedterminowe wybory zdestabilizują kraj. Opozycja zamierza w marcu prowadzić we wszystkich regionach Gruzji akcje informacyjne, zbierać podpisy pod wnioskiem o ustąpienie prezydenta i w kwietniu zorganizować wielotysięczną demonstrację w centrum Tbilisi.

Niezależni komentatorzy obawiają się, że podczas demonstracji może dojść do rozruchów i starć z policją. Zdaniem komentatorów, ludzie są już sfrustrowani pogarszającą się sytuacją społeczno - ekonomiczną.

Tagi: gruzja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz