Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
19.08.2008 15:57

Gruzja: Rosjanie się nie wycofują

W okolicy Gori widać transportery i ciężarówki, jadące na północ, ale Rosjanie kontrolują miasto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)

* W okolicach Gori widać pojedyncze transportery i ciężarówki, kierujące się na północ, ale według świadków, w samym mieście nadal kontrolę sprawują Rosjanie.*

Jak donosi specjalny wysłannik Polskiego radia żołnierze zablokowali też wjazd do Gori i mówią, że dostali rozkaz, by nie wpuszczać nikogo do miasta. Według świadków, w mieście nic nie wskazuje na wycofywanie się Rosjan.

Przedstawiciele OBWE, którzy wyjeżdżali z Gori powiedzieli wysłannikowi Polskiego Radia, że rozmawiali z rosyjskimi żołnierzami. Ci twierdzą, że nie dostali żadnego rozkazu do odwrotu.

Rosjanie kontrolują też drogę z Tbilisi do Gori. Począwszy od miejscowości Igoeti czyli od 45 kilometra od gruzińskiej stolicy, stoją rosyjskie posterunki. Żołnierze w kilku miejscach ustawili na drodze betonowe zapory i sprawdzają każdy przejeżdżający samochód.

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że wycofanie się na pozycje sprzed konfliktu zajmie wojskom rosyjskim około 3-4 dni.

USA: Nie widać oznak wycofywania wojsk

- _ Stany Zjednoczone jeszcze nie stwierdziły istotnego wycofania sił rosyjskich z Gruzji _ - powiedział rzecznik Pentagonu Bryan Whitman.

_ - Nie zauważyliśmy dużych różnic, jeśli chodzi o wojska rosyjskie w Gruzji _ - oświadczył. Inny przedstawiciel władz USA potwierdził, że _ nie wygląda na to, by siły rosyjskie wycofywały znaczne oddziały z Gruzji _.

Tagi: gruzja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz