Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grzegorz Schetyna z PO: nie widzę przyszłości przed KRRiTV

0
Podziel się:

Nie damy się wmanewrować Jarosławowi Kaczyńskiemu w koalicję z Lewicą i Demokratami - powiedział sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do wczorajszych słów premiera Kaczyńskiego, który zarzucił Platformie szykowanie po wyborach koalicji z LiD.

bEDjMLkl

Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślił, że ostatnie "transfery" polityków wcześniej kojarzonych z PiS, a teraz wyrażających chęć startowania z list Platformy, to wynik atmosfery, jaka - jego zdaniem - panuje w partii rządzącej.

Mówiąc o Bogdanie Borusewiczu, Radosławie Sikorskim i Antonim Mężydle sekretarz generalny PO dodał, że ci ludzie nie mogli znaleźć dla siebie miejsca w partii Jarosława Kaczyńskiego.

Grzegorz Schetyna uważa jednocześnie, że odejście Jana Rokity z PO, a także sprawa Nelly Rokity nie osłabiły Platformy. Podkreślił, że żona krakowskiego posła nie miała i nie ma silnej pozycji politycznej, a następca Rokity na krakowskiej liście PO do Sejmu, Jarosław Gowin, jest jego godnym następcą. Według Schetyny, Gowin umocni konserwatywne skrzydło w PO.

bEDjMLkn

Polityk Platformy odniósł się też do wczorajszej propozycji swojej partii, by zlikwidować Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jak powiedział, decyzja przewodniczącej Rady Elżbiety Kruk o kandydowaniu do Sejmu z list PiS, świadczy o głębokim upolitycznieniu tej instytucji. Schetyna uznał, że warto zastanowić się nad sposobem finansowania mediów publicznych z abonamentu w sytuacji, gdy wpływy z niego z roku na rok spadają.

bEDjMLkO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)