Notowania

wiadomości
04.06.2013 18:59

GTI Travel oświadcza: ogłosimy upadłość

Podziel się
Dodaj komentarz

Bankructwo pierwszego w tym sezonie biura podróży. GTI Travel Poland oświadczyło w komunikacie, że w najbliższych dniach złoży do sądu wniosek o upadłość. Poza granicami kraju jest około 750 klientów biura. Przebywają w Turcji, Egipcie, Tunezji i Bułgarii.
Jak poinformowało GTI Travel Poland, decyzję o zgłoszeniu upadłości podjęto ze względu na podobną decyzję dwóch innych podmiotów, od których polski oddział był zależny. Chodzi o centralę firmy w Niemczech oraz tureckie czarterowe linie lotnicze Sky Airlines, w których udziały miał touroperator .
O sytuacji poinformowano Mazowiecki Urząd Marszałkowski oraz ubezpieczyciela biura - firmę Signal Iduna. Biuro podróży zaznacza, że pracuje nad wszczęciem procedury związanej z uruchomieniem gwarancji ubezpieczeniowej. Jak deklarowano wcześniej, wynosi ona ponad 7 milionów złotych. Teraz ma wystarczyć na opłacenie hoteli i powrotów osób, które są na wczasach, a nie mają uregulowanych rachunków. Jak zapewnia upadająca firma, tych jest jednak mniejszość. Większość przebywających za granicą klientów biura ma bowiem opłacone hotele i powroty.
Gwarancja ubezpieczeniowa ma też pokryć zwroty finansowe dla osób, które w GTI wykupiły wczasy, ale nie zdążyły z nich skorzystać.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz