Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GUS instytucje kultury

0
Podziel się:

W Polsce zmniejsza się liczba muzeów i innych, prawie wszystkich instytucji kultury, ale częściej do nich chodzimy. Takie są dane Głównego Urzędu Statystycznego za 2011 rok w porównaniu z 2010 rokiem.

Oprócz muzeów chodzi o galerie, salony sztuki, teatry, domy kultury, a także biblioteki publiczne. Po raz pierwszy za to od kilku lat nieznacznie wzrosła liczba kin.
Tak jak i w poprzednich latach, w poszczególnych województwach obserwuje się różnice zarówno w dostępie do instytucji kultury, jak i korzystania z nich. Z danych GUS wynika, że lepsza dostępność do instytucji kultury jest związana z rozwojem gospodarczym województwa i stopniem urbanizacji. Największa różnorodność instytucji kultury i bogactwo oferty jest w dużych miastach. W małych miejscowościach i na terenach wiejskich podstawowe znaczenie dla możliwości korzystania z publicznej oferty kulturalnej mają ośrodki i domy kultury.
Muzea, galerie, teatry i inne instytucje kultury systematycznie przystosowują swoje obiekty dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Z danych GUS wynika, że coraz więcej z nich usuwa bariery architektoniczne poprzez modernizację wejść do budynków.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)