Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Haga-trybunał-Kadafi-Interpol

0
Podziel się

Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze poprosił Interpol o wydanie międzynarodowego nakazu aresztowania Muammara Kadafiego. List gończy, oznaczony jako "red notice", to najwyższy z sześciu tej kategorii dokument.

bEhyqHEB

Oznacza poszukiwanie oskarżonego w celu jego tymczasowego aresztowania i przekazania do sądu międzynarodowego. Jest wydawany na podstawie istniejącego już nakazu aresztowania lub orzeczenia sądu.
"Aresztowanie Kadafiego jest kwestią czasu" - powiedział prokurator Luis Moreno-Ocampo, cytowany w informacji prasowej, umieszczonej na stronie trybunału.
Oprócz Kadafiego prokurator poprosił również o aresztowanie jego syna Saifa Al-Islama i Abdullaha Al-Senusiego, szefa libijskiego wywiadu. Prokurator powiedział, że trybunał kontynuuje bezstronne śledztwo w Libii.
"Są to przestępstwa, które nie będą ignorowane przez społeczność międzynarodową" - powiedział prokurator. Były dyktator Libii jest oskarżony o popełnienie zbordni przeciw ludzkości, w tym o morderstwa i prześladowanie cywilów.
Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze jest stałym, niezależnym sądem, który bada i ściga osoby oskarżone o najpoważniejsze przestępstwa, w tym o ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne.

bEhyqHFe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)