Notowania

haker
05.10.2012 13:46

Hakerzy zapowiadają atak. Kogo wzięli na cel?

Do akcji ma dojść o 14.30 - poinformowano na jednym ze znanych portali internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Public Domain/Wikimedia/ Flaga Anonymous)

Międzynarodowa grupa hakerów - Anonymous ostrzega przed atakiem, którego celem ma być Szwecja. Do akcji ma dojść o 14.30 - poinformowano na jednym ze znanych portali internetowych.

W komunikacie zapowiedziano, że dzisiaj Anonymous dokona czegoś wielkiego, czego nigdy dotąd nie robił. Pod koniec komunikatu padły hasła: _ Wolność dla Assange! _, _ Wolność dla Internetu! _.

Od kilku dni oficjalne szwedzkie strony internetowe są celem ataków zakłócających ich działanie. Przedwczoraj zaatakowano skutecznie stronę rządu, parlamentu i banku państwa.

Urząd Obrony Powszechnej MSB wyjaśnił, że zastosowana przez atakujących metoda wyklucza możliwość szybkiego przeciwdziałania. Hakerzy, którzy bez wiedzy właścicieli opanowali dziesiątki tysięcy komputerów, przesyłają poprzez nie na atakowane strony do 600 tysięcy e-maili na sekundę. Strony nie przygotowane do korespondencji o takich rozmiarach blokują się i wyłączają.

Nie wiadomo, co dzisiaj spotka Szwecję ze strony hakerów, w imię ich walki o wolność dla założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a, podejrzewanego o przestępstwa seksualne wobec dwóch szwedzkich obywatelek.

Czytaj więcej w Money.pl
CERT kontra cyberprzestępcy. Kto wygra? CERT to nazwa zespołu, powoływanego w instytucjach i firmach, który ma na celu szybkie reagowanie na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo sieci.
Hakerzy zaatakowali urzędników UE Chodzi o grupę hakerską znaną pod nazwą Byzantine Candor lub Comment, od lat obserwowaną przez wywiad amerykański.
Tagi: haker, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz