Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hall-ZNP-105 lat

0
Podziel się

Minister edukacji podziekowała członkom Związku Nauczycielstwa Polskiego za odpowiedzialną współpracę, dojrzały i mądry kompromis. Katarzyna Hall była gościem obchodów 105. rocznicy powstania ZNP.

bEgChgFx

Minister Katarzyna Hall podkreśliła, że w wielu przypadkach ten mądry kompromis staje się wspólnym sukcesem. "Nie raz mamy okazję rozmawiać, dyskutować przedstawiać różne koncepcje i rzeczywiście mogę tylko tu podziękować za taki mądry i odpowiedzialny dialog, który przedstawiciele ZNP mają ze mną okazję prowadzić" - powiedziała Katarzyna Hall. Zaznaczyła, że staż i doświadczenie ZNP jest wielokrotnie dłuższe od stażu większości organizacji społecznych i partii politycznych, a to zobowiązuje do odpowiedzialnej współpracy. Podkreśliła, że nauczyciele muszą być odpowiedzialni za jakość edukacjii, za wychowanie i przygotowanie kolejnych pokoleń do wyzwań współczesnego świata.
Minister edukacji zapewniłaa, że mimo kryzysu rząd dba o nauczycieli. Od września tego roku nauczyciele otrzymali 7-procentowe podwyżki. Zaplanowano również taki sam wzrost wynagrodzeń od września przyszłego roku.
Związek Nauczycielstwa Polskiego jest największym związkiem zawodowym działającym w oświacie. Kilkudziesięciu związkowców otrzymało dziś odznaczenia państwowe, resortowe i odznaczenia tej organizacji.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgChgGa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)