Notowania

spór
16.07.2010 13:08

Harcerze apeluja o nie włączanie kwestii krzyża do sporów politycznych

Harcerze apelują do polityków i dziennikarzy, by nie włączać postawionego przez nich przed Pałacem Prezydenckim krzyża w spory polityczne i działania sprzeczne z duchem szacunku dla państwa i obywateli. Oświadczenie w tej sprawie wydała rano harcerska "Inicjatywa Polsce i bliźnim", która ustawiła krzyż na Krakowskim Przedmieściu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeden z sygnatariuszy listu powiedział IAR, że mają oni nadzieję, iż krzyż pozostanie gdzie stoi, do czasu postawienia pomnika lub innego trwałego symbolu, upamiętniającego ofiary katastrofy.

Odnosząc się do komentarzy dotyczących krzyża, które ostatnio pojawiły się w mediach, harcerze zauważają, że klimat konfliktu źle służy idei odwołującej się do tego, co łączy a nie dzieli. Zaznaczają, że przestrzeń przed Pałacem Prezydenckim to symbol patriotyzmu i porozumienia ponad podziałami i podkreślają, że takim miejscem powinna pozostać.

Przedstawiciele "Inicjatywy Polsce i bliźnim" wyjaśniają, że postawili krzyż, jako wezwanie do budowy pomnika, który będzie hołdem dla wszystkich ofiar katastrofy, oraz świadectwem pamięci o dniach żałoby narodowej, które zjednoczyły nas ponad podziałami.

"Inicjatywa Polsce i bliźnim" została powołana, by zrzeszać przedstawicieli różnych związków harcerskich. Powstała po 10 kwietnia.

Tagi: spór, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz