Notowania

clinton
07.06.2008 20:22

Hillary Clinton kończy kampanię

Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych poparła kandydaturę Baracka Obamy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych poparła kandydaturę Baracka Obamy i z pasją wezwała swoich zwolenników, by poszli jej śladem.

Podczas wiecu w Waszyngtonie Hillary Clinton została przywitana przez tysiące zwolenników kilkuminutowymi brawami. - _ Nie tak sobie wyobrażałam finał kampanii, ale cieszę się z waszego towarzystwa _ - powiedziała. Była pierwsza dama podkreśliła, że jej kampania miała historyczny wymiar, szczególnie dla kobiet.

Zapowiedziała też, że nie zrezygnuje z walki o lepszą przyszłość dla Amerykanów. - _ By osiągnąć te cele, musimy wykorzystać naszą energię, pasję, i siłę oraz zrobić wszystko, by Barack Obama został następnym prezydentem Stanów Zjednoczonych _ - dodała.

Hillary Clinton rozpoczęła walkę o nominację prezydencką Partii Demokratycznej 17 miesięcy temu. Przez rok, aż do przegranych prawyborów w stanie Iowa, była uważana za zdecydowanego faworyta. W lutym, po serii zwycięstw Baracka Obamy w kilkunastu stanach, jej szanse spadły niemal do zera. Clinton walczyła jednak do końca.

Większość komentatorów uważa, że była pierwsza dama nie zrezygnowała z marzeń o prezydenturze i za 4 lub za 8 lat ponownie stanie do walki o Biały Dom.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wzrasta przewaga Obamy nad Clinton ]( http://news.money.pl/artykul/wzrasta;przewaga;obamy;nad;clinton,35,0,316195.html )
* [ Clinton nie chce być wiceprezydentem ]( http://news.money.pl/artykul/clinton;nie;chce;byc;wiceprezydentem,151,0,347031.html )
* [ Obama pokonał Clinton cztery razy ]( http://news.money.pl/artykul/obama;pokonal;clinton;cztery;razy,241,0,319985.html )
Tagi: clinton, wybory, usa, kampania, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz