Notowania

historia
12.06.2012 11:53

Historia w szkole. Ten wątek będzie obowiązkowy

Wątek "Ojczysty Panteon i ojczyste spory" w ramach przedmiotu Historia i Społeczeństwo obowiązkowy od przyszłego roku szkolnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/iStockphoto)

*Wątek _ Ojczysty Panteon i ojczyste spory _ w ramach przedmiotu Historia i Społeczeństwo będzie obowiązkowy od przyszłego roku szkolnego. *

Odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie przygotowała minister edukacji Krystyna Szumilas i skierowała do konsultacji zewnętrznych.

Szefowa MEN-u podjęta taką decyzję po debacie, którą w kwietniu zorganizował prezydent. Bronisław Komorowski poparł wtedy propozycję, aby wątek _ Ojczysty Panteon i ojczyste spory _ był obowiązkowo realizowany na Historii i Społeczeństwie.

HiS to przedmiot, który wybierają uczniowie pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej, jeżeli nie chcą się uczyć od drugiej klasy historii na poziomie rozszerzonym. Przeciwnicy reformy alarmowali, że Historia i Społeczeństwo w niewystarczający sposób przekaże wiedzę o historii Polski. Mówili, że nie będzie kształtować patriotycznych postaw wśród młodzieży.

Kilka miesięcy temu przez Polskę przetoczyła się fala protestów głodowych w obronie lekcji historii. Głodowali byli działacze opozycji antykomunistycznej. Takie protesty były m.in. w Krakowie, Warszawie, Siedlcach czy Częstochowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister chce rozmawiać z głodującymi Minister edukacji chce rozmawiać z protestującymi w obronie nauczania historii w szkołach ponadgimnazjalnych.
PiS walczy o historię. Chce odwołać ministra Według Kazimierza Ujazdowskiego z PiS w trakcie najbliższego posiedzenia Sejmu wraz z wnioskiem o odwołanie minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas powinien być rozpatrzony projekt ustawy PiS ws. nauczania historii w gimnazjach i liceach.
Tagi: historia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz