Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hiszpania-Madryt- manifestacja policji

0
Podziel się

W Madrycie odbył się protest Gwardii Cywilnej. To skoszarowana formacja powstała za czasów generała Franco. Jego uczestnicy protestowali przeciwko pięcioprocentowemu obniżeniu pensji, złym warunkom pracy i brakowi podstawowego sprzętu.

bEhGpTFh

Koniec z wyzyskiem - skandowali protestujący gwardziści. "Ten rząd wysyła nas do diabła", "Chcemy takich samych warunków pracy jak policjanci" - to niektóre z wypisanych na transparentach haseł.
"Miesięcznie przepracowujemy średnio 25 godzin więcej niż inni policjanci, nie mamy nadgodzin i często czasu na odpoczynek po nocnej służbie" - informował Albert Moya, przewodniczący związku zawodowego Gwardii Cywilnej.
Zdaniem protestujących winę za wszystko ponosi premier Jose Luis Zapatero i Alberto Perez Rubalcaba, minister spraw wewnętrznych. Dlatego biorący udział w manifestacji wielokrotnie żądali dymisji obu polityków.
Po przemarszu centralnymi ulicami Madrytu protestujący udali się na przedmieścia miasta, gdzie do wieczora trwać będzie zorganizowany przez nich festyn.

bEhGpTFK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)