Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2011 11:46

Hiszpania-RPO-publiczne pieniądze

Rozrzutność administracji i złe gospodarowanie pieniędzmi publicznymi powinny być uznane za przestępstwo - uważa hiszpański rzecznik praw obywatelskich i proponuje odpowiednie zmiany w prawie. Maria Luisa Cava de Llano (maria luisa kaba de jano) zwróci się do Ministerstwa Sprawiedliwości o znowelizowanie kodeksu karnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Hiszpanii zadłużone są wszystkie gminy, miasta i prowincje. Niektóre od lat zalegają z opłatami za światło czy wodę. Wielu nie stać teraz na utrzymanie szkół i ośrodków zdrowia.
Przyczyną tych problemów najczęściej jest złe gospodarowanie pieniędzmi publicznymi. Zdarzało się np., że burmistrzowie zbyt hojnie przydzielali sobie i swym najbliższym współpracownikom wysokie premie. Zdaniem rzecznika praw obywatelskich, są to przestępstwa, które należy surowo karać.
"Teraz długi te będą musiały spłacać przyszłe pokolenia. Fundusze publiczne są ciężko zarobionymi pieniędzmi milionów osób" - argumentuje rzecznik.
W najbliższym tygodniu do Ministerstwa Sprawiedliwości wpłynie oficjalny wniosek o odpowiednie zmiany w kodeksie karnym.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz