Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hiszpania - Maroko - konflikt dyplomatyczny

0
Podziel się

Trwa konflikt dyplomatyczny między Hiszpanią a Marokiem. Przyczyną są oskarżenia o pobicie przez hiszpańską policję legalnie przekraczających granicę między Marokiem a Melillą - hiszpańskim miastem na terenie Afryki. W odpowiedzi pikietujący Marokańczycy przez dwa dni nie pozwalali na wwożenie do miasta owoców, warzyw i ryb.

bEgYPJQl

Melilla należy do Hiszpanii od XVI wieku. Zdaniem Maroka, miasto zostało podstępnie podbite i powinno wrócić do prawowitego właściciela. W opinii komentatorów i prawicowych ugrupowań, ostatnie wydarzenia są prowokacją, której celem jest rozpoczęcie debaty dotyczącej przynależności Mellii. Jej odzyskania domaga się wiele marokańskich ugrupowań.
Dzisiaj granica między Melillą a Marokiem nie jest blokowana. Od rana miasto jest zaopatrywane w żywność. Organizacje, które oskarżyły policjantów o dopuszczenie się rozboju i rasizm, zapowiedziały że od poniedziałku znów będą pikietowały wjazd do miasta. Tym razem nie pozwolą, by do Melilli wjeżdżały ciężarówki zaopatrujące miasto w materiały budowlane.

bEgYPJQO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)