Notowania

hiszpania
08.01.2011 13:04

Hiszpania - single - wydatki

Styczeń jest w Hiszpanii miesiącem imprez organizowanych specjalnie dla singli. Rozwodników, panien i kawalerów jest w Hiszpanii 5,5 miliona. Ponad połowa - 60% - ma za sobą nieudane małżeństwo. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Hiszpański Instytut Opinii Publicznej, statystyczny singiel wydaje rocznie na znalezienie partnera 990 euro, w sumie ponad 5 miliardów euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Więcej wydają mężczyźni niż kobiety, bo to oni zwykle płacą za spotkania. W Hiszpanii istnieje ponad 50 firm specjalizujących się w organizowaniu randek, wigilii, sylwestrów, bali czy kolacji dla singli. "Przychodzą, bo wiedzą, że znajdą - podobnie jak oni - osoby szukające partnera. Im starszy singiel, tym bardziej wymagający i świadomy, kogo szuka" - wyjaśnia Angeles Soria, organizatorka romantycznych kolacji dla samotnych.
W styczniu odbywają się też popularne wyjazdy na narty i dalekomorskie rejsy dla singli. Chętnych nie brakuje. Może dlatego, że - jak obliczono - utrzymanie stałego partnera jest dwa raz droższe niż poszukiwanie nowego i kosztuje średnio 1800 euro rocznie.

Tagi: hiszpania, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz