Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 19:14

Hiszpania - Taniec ratunkiem dla instytutu badawczego

Podziel się
Dodaj komentarz

Wytańczyć przyszłość instytutu badawczego - taki cel postawili sobie naukowcy z Centrum Badań Księcia Filipa z Walencji na wschodzie Hiszpanii. Prestiżowa placówka jest na skraju ruiny. Jej pracownicy nagrali 4-minutowe wideo, na którym tańczą i apelują o uratowanie instytutu.
Do nagrania przygotowywali się ponad miesiąc. Wzięło w nim udział 140 zatrudnionych w centrum badawczym. W rytm muzyki oprowadzają widza po laboratoriach, salach wykładowych i korytarzach. "Nauka jest przyszłością", "Nauka jest ewolucją" - to hasła widniejące na kolorowych balonach i piłkach.
Centrum Badań Księcia Filipa w Walencji zostało otwarte 9 lat temu. Nowoczesna placówka początkowo zajmowała się badaniem chorób nowotworowych, komórek macierzystych czy choroby Alzheimera. Podczas kryzysu działalność badawcza ośrodka została znacznie ograniczona. Z centrum zwolniono 114 osób, dotacje na instytut zmniejszono o połowę.
Naukowcy liczą, że ich wideo obejrzą potencjalni sponsorzy, których zainteresuje los instytutu badawczego i zainwestują w niego. Może tak się stać. W ciągu niespełna trzech dni nagranie obejrzało w internecie już ponad 3 tys. osób.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz