Hokej - NHL - Faworyci ze zmiennym szczęściem

0

hokej - NHL

Skuteczność w trzeciej tercji, udokumentowana golem Josha Baileya, strzelonym niespełna dwie minuty przed ostatnia syreną, dała nowojorskim "Wyspiarzom" wyjazdowe zwycięstwo 4:3 nad Pittsburgh Penguins.
Mecz dwóch najlepszych drużyn Metropolitan Division był najbardziej emocjonującym spotkaniem spośród sześciu piątkowych konfrontacji w Lidze NHL. Lider z Pittsburga miał przewagę, wypracował sobie więcej okazji pod bramką Islanders, lecz bramkarz gości Jewgienij Nabokow miał swój dzień - Rosjanin obronił aż 39 strzałów gospodarzy.
Swój mecz przegrał również inny z liderów - Toronto Maple Leafs stracili pozycję nr 1. w Atlantic Division po raczej nieoczekiwanej porażce 2:5 w Columbus, i tu również zwycięzcy wyższość pokazali w ostatniej tercji, w której strzelili cztery gole - trafienia numer cztery i pięć gospodarze uzyskali w ostatniej minucie gry, w odstępie 20 sekund.
Emocjonujące widowisko obejrzeli widzowie w Scottrade Center w St. Louis, gdzie jeden z faworytów rozpoczętego niedawno kolejnego sezonu - Vancouver Canucks - po dogrywce pokonał miejscowych Blues. Decydująca bramka padła niespełna 15 sekund przed końcem dodatkowego czasu gry, a zdobył ją Ryan Kessler - to dla niego siódme trafienie w rozgrywkach.