Hokej - NHL - Przegrana Chicago, zwycięstwo Anaheim

0

hokej - NHL

Chicago Blackhawks, obrońca Pucharu Stanley a poprzedniego sezonu, lider Central Division i czołowy zespół Konferencji Zachodniej ligi NHL, doznał niespodziewanej porażki, przegrywając wyjazdowy mecz z Montreal Canadiens 1:2. Decydującą bramkę dla gospodarzy zdobył - w drugiej minucie dogrywki - Andriej Markow, Rosjanin wcześniej dał ekipie z Motrealu prowadzenie w meczu. Gol dla "Jastrzębi" był dziełem Słowaka Mariana Hossy.
Po raz 34. w sezonie, a 13. w kolejnym meczu, schodzili z lodu jako zwycięzcy hokeiści Anaheim Mighty Ducks - pokonali na wyjeździe Phoenix Coyotes 5:3. Dwa gole dla "Kaczorów" uzyskał Hampus Linholm, swoją 23 bramkę w rozgrywkach zdobył Ryan Getzlaf. Zespół Anaheim jest niekwestionowanym liderem ligi, na półmetku sezonu regularnego to główny faworyt do triumfu w Pucharze Stanleya.
Tylko jeden gol padł w meczu San Jose Sharks - Boston Bruins, trafienie dające wygraną "Niedźwiadkom" zdobył w trzeciej tercji Carl Soderberg.