Hokej - NHL - Zwycięstwo Blackhawks. 691. gol Jagra w karierze

0

Hokej - NHL - wyniki

W najciekawszym środowym meczu hokejowej ligi NHL, zawodnicy Boston Bruins przegrali na wyjeździe z Detroit Red Wings 1:6. Najlepszym zawodnikiem był Henrik Zetterberg, który strzelił dla ekipy Red Wings jednego gola i miał jedną asystę.
Po tym spotkaniu Bruins utrzymali pozycję lidera Konferencji Wschodniej. Drużyna z Detroit jest na miejscu czwartym.

W innym spotkaniu, obrońcy mistrzowskiego tytułu - Chicago Blackhawks - wygrali na wyjeździe z Calgary Flames 3:2, choć do dziewiątej minuty trzeciej tercji przegrywali 0:2. Dwa gole dla Blackhawks strzelił Patrick Kane, a jedno trafienie dołożył Patrick Sharp.

1. gola w karierze strzelił Jaromir Jagr. 41-letni Czech w klasyfikacji wszech czasów przesunął się na dziewiątą pozycję dzięki trafieniu w meczu New Jersey Devils z Caroliną Hurricanes (3:4). Gol najskuteczniejszego Europejczyka w historii NHL wpłynął na opadnięcie w zestawieniu o pozycje niżej legendarnego Mario Lemieuxa, byłego partnera Jagra w Pittsburgh Penguins.

Buffalo Sabres - Montréal Canadiens 1:3
New Jersey Devils - Carolina Hurricanes 3:4
New York Islanders - Winnipeg Jets 2:3
Washington Capital - Ottawa Senators 4:6
Columbus Blue Jackets - Nashville Predators 0:4
Detroit Red Wings - Boston Bruins 6:1
Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 4:2
Florida Panthers - New York Rangers 2:5
Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs 6:5 (po karnych)