Hokej na lodzie - Czesi po karnych pokonali Danię na MŚ

0

hokej na lodzie - mistrzostwa świata - Czechy - Dania - Sztokholm

Hokeiści Czech pokonali Duńczyków po rzutach karnych 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) w meczu mistrzostw świata, rozgrywanych w Finlandii i Szwecji. Było to spotkanie grupy rywalizującej w Sztokholmie.

Pierwszy gol padł dopiero w 6. minucie III tercji, kiedy to prowadzenie Czechom dał Zbynek Michalek. Na niespełna 5 minut przed końcem III części do remisu doprowadził Morten Poulsen, który na co dzień występuje w II lidze szwedzkiej.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wyniku decydowały rzuty karne, które Czesi wygrali 3:2.

W tabeli tej grupy prowadzi Szwajcaria, która w 4 meczach zgromadziła 11 punktów i o 2 wyprzedza Szwedów. Czesi z dorobkiem 5 punktów są na 5. pozycji i ich awans do ćwierćfinałów wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania.

Dziś jeszcze w tej grupie szlagierowo zapowiadający się mecz Szwedów z Kanadyjczykami.