Hokej na lodzie - NHL - Rangers awansują do półfinału. Thriller w Bostonie.

0

hokej - NHL - playoff - Boston Bruins - Toronto Maple Leafs - Washington Capitals New York Rangers

Hokeiści Boston Bruins i New York Rangers awansowali do drugiej rundy play-off jako dwa ostatnie zespoły. Najwięcej emocji miał mecz w TD Garden, gdzie miejscowe "Niedźwiadki" przegrywały z Toronto Maple Leafs trzema golami, ale odrobiły straty i triumfowały w dogrywce.
Spotkanie numer siedem między Boston Bruins a Toronto Maple Leafs przejdzie do historii klubu ze stanu Massachusetts. Na 14 minut przed końcową syreną bostończycy przegrywali 1:4 i grali w taki sposób, jakby byli pogodzeni z eliminacją. Gole Nathana Hortona, Milana Lucica i Patrice'a Bergerona doprowadziły do sensacyjnego remisu 4:4 i o awansie do półfinału Konferencji Wschodniej musiała zadecydować dogrywka. Bohaterem meczu został Bergeron, który pokonał bramkarza gości w 6. minucie i 5. sekundzie doliczonego czasu gry.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 5:4 (stan rywalizacji 4:3 dla Bostonu. Awans Bruins)
Washington Capitals - New York Rangers 0:5 (stan rywalizacji 4:3 dla Nowego Jorku. Awans Rangers)