Hokej na trawie - Niemcy mistrzami Europy; Polacy zegnaja sie z elita

0

hokej na trawie - mistrzostwa Europy - Boom - Niemcy - Belgia - Holandia - Anglia - Polska

Niemcy zostali mistrzami Europy w hokeju na trawie. W finale zawodów, które odbyły się w belgijskim Boom, pokonali gospodarzy 3:1 (0:0).
To 8. mistrzowski tytuł niemieckich hokeistów, którzy są najbardziej utytułowaną reprezentacją Starego Kontynentu. Mimo porażki Belgowie też mają powód do radości, bo po raz pierwszy w historii awansowali do finału.

Brązowe medale wywalczyli hokeiści Holandii, którzy w meczu o 3. miejsce pokonali Anglików 3:2 (1:2).

Z europejską elitą żegnają się Polacy, którzy w ostatnim meczu turnieju ulegli Hiszpanom 1:4 (0:2). Oprócz Polski do II grupy europejskiej spadają też hokeiści Czech, którzy w ostatnim meczu zremisowali z Irlandią 3:3 (2:1).
W kolejnych mistrzostwach elity, które za 2 lata odbędą się w Londynie, miejsce Polski i Czech zajmą zespoły Francji i Rosji.