Horror z Norwegią. Polska gra o medale

0

Drużyna Bogdana Wenty zagra w półfinale Mistrzostw Świata w piłce ręcznej.

(PAP/JANUSZ KALINOWSKI)

*W decydującym o awansie fo półfinału Mistrzostw Świata w piłce ręcznej spotkaniu Polacy pokonali Norwegów 31:30. *
Mecz z Norwegią miał niezwykle dramatyczny przebieg. Do przerwy Polacy remisowali ze Skandynawami 14:14. W drugiej połowie przewagę uzyskali nasi rywale, momentami prowadząc nawet trzema bramkami.

Gdy w ostatniej minucie polscy szczypiorniści doprowadzili do remisu, trener Norwegii zdecydował się na wycofanie bramkarza. Po wznowieniu gry przez Norwegię z rzutu wolnego Polakom udało się przechwycić piłkę, a Artur Siódmak rzutem z własnej połowy zapewnił zwycięstwo Polsce.

Ten wynik oznacza również, że w półfinałach nie zagrają obrońcy mistrzowskiego tytułu - Niemcy. O medale walczyć będą Polacy, Duńczycy, Francuzi oraz gospodarze turnieju Chorwaci.