Notowania

czekaj
24.03.2009 13:40

Horst Köhler: Niemiecką gospodarkę czekają ciężkie czasy

Prezydent Niemiec uważa kryzys finansowo-gospodarczy za wyzwanie dla całej demokracji. Horst Köhler ostrzegł w wygłoszonym w Berlinie przemówieniu, że niemiecką gospodarkę czekają ciężkie czasy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem prezydenta, w najbliższych miesiącach w Niemczech wzrośnie bezrobocie, a wiele przedsiębiorstw będzie zmuszonych do masowych zwolnień pracowników. Dlatego Köhler zaapelował do rządzących w Niemczech partii o powstrzymanie się w okresie kampanii wyborczej od, jak to określił - "pokazowych wojen". Zamiast tego powinny one skutecznie współpracować w walce z kryzysem. Antykryzysowy kurs rządu kanclerz Merkel prezydent uznał za słuszny.

Horst Köhler skrytykował bankierów współodpowiedzialnych za wywołanie kryzysu. Jak powiedział, także menedżerowie wielu niemieckich instytucji finansowych zatracili przyzwoitość i szacunek dla klientów. Zdaniem prezydenta, rynki finansowe potrzebują nowego ładu, a konsumenci - większej ochrony.

Jego wystąpienie oczekiwane było z dużym zainteresowaniem. Było bowiem okazją dla ubiegającego się o drugą kadencję Horsta Köhlera do zaprezentowania stanowiska wobec kryzysu gospodarczego. 23 maja prezydenta na kolejne pięć lat wybierze niemiecki parlament.

Tagi: czekaj, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz