Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Huragan Dolly u wybrzeża Zatoki Meksykańskiej

0
Podziel się:

Groźny huragan Dolly dotarł do wybrzeża Zatoki Meksykańskiej. Tysiące mieszkańców północnego Meksyku oraz amerykańskiego stanu Teksas opuściło domy i udało się do tymczasowych schronisk.

bELioOEl

Dolly jest huraganem 2 kategorii. Towarzyszy mu wiatr o prędkości 160 kilometrów na godzinę oraz wysoka fala powodziowa. Meteorolodzy ostrzegają też przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą spowodować przerwanie wałów w dolinie Rio Grande.

W Meksyku woda zalewa już położone u wybrzeża pola uprawne a wiatr przewraca palmy. Tuż przed uderzeniem Dolly meksykańscy żołnierze ewakuowali kilkaset osób, które nie posłuchały wezwań do udania się do schronisk. Po drugiej stronie granicy kilkanaście tysięcy domów zostało pozbawionych prądu. Amerykańskie firmy energetyczne zamknęły platformy wiertnicze zlokalizowane na wodach Zatoki Meksykańskiej i ewakuowały wszystkich pracowników. Eksperci nie spodziewają się jednak poważnych zakłóceń w wydobyciu ropy naftowej i pracach rafinerii, które są położone poza zasięgiem Dolly.

bELioOEO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)