Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Idea Dnia Dziękczynienia jest wspaniała"

0
Podziel się:

Nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Józef Kowalczyk uważa, że idea - ustanowionego przez metropolitę warszawskiego - Dnia Dziękczynienia jest wspaniała.

bESxtTWZ

Arcybiskup Józef Kowalczyk w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową podkreślił, że miłość w stosunku do Boga i człowieka wyraża się także poprzez wdzięczność, a my rzadko dajemy takie świadectwo w swoim życiu.

"Często mówimy o swoich uprawnieniach i o wszystkim, czego byśmy chcieli, natomiast mało mówimy, że to kim jesteśmy i co jest naszym bogactwem intelektualnym czy duchowym jest także darem przekazanym nam przez tych, których spotkaliśmy w swoim życiu" - mówi arcybiskup.

Nuncjusz apostolski w Polsce zwraca także uwagę na społeczny i historyczny wymiar wdzięczności. "Dzień Dziękczynienia za wszelkie dobro, za wszelkich wielkich Polaków ma także swoją funkcję wychowawczą i ewangelizacyjny wymiar naszej posługi, której arcybiskup Nycz stał się wyrazicielem" - mówi nuncjusz apostolski w Polsce.

bESxtTXb

"Powinniśmy dziękować za kardynała Stefana Wyszyńskiego, za wszystkich kapłanów i ludzi świeckich, o których tak często zapominamy" - mówi arcybiskup Kowalczyk, dodając, że gdyby nie oni to różne trudne okresy w historii Polski, także te ostatnie, w okresie pontyfikatu Jana Pawła II, nie miałyby tak owocnego żniwa.

Nuncjusz apostolski w Polsce wyraził nadzieję, że ideę Dnia Dziękczynienia podejmą wierni w całej Polsce, aby dziękować Bogu między innymi za wielkich Polaków, dzięki którym nasz kraj stał się wolny.

bESxtTXC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)