Notowania

wiadomości
06.02.2013 14:47

Ignatienko-sąd-przesunięcie posiedzenia

Podziel się
Dodaj komentarz

N.Sącz-Ignatienko-przekazanie rosyjskim organom ścigania

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu przesunął posiedzenie w sprawie ewentualnego przedłużenia aresztu Aleksandra Ignatienki na 8 lutego .
Były prokurator rosyjski został już przetransportowany z tarnowskiego więzienia do Warszawy, i jak poinformował resort sprawiedliwości wkrótce zostanie wydany stronie rosyjskiej.
Areszt Ignatienki kończy się oficjalnie 9 lutego. Sąd odroczył postępowanie, bo prawdopodobnie nie będzie musiał przedłużać terminu aresztowania, gdyż do tego czasu były prokurator może zostać przekazany rosyjskim organom ścigania - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej jego obrońca mecenas Marcin Lewczak.
Aleksander Ignatienko, były pierwszy zastępca prokuratora obwodu moskiewskiego był poszukiwany międzynarodowym listem gończym za przestępstwa korupcyjne i oszustwo popełnione na terenie Rosji.
Został zatrzymany na Podhalu przez ABW na początku ubiegłego roku. Od stycznia przebywał w areszcie.
Jest oskarżony o to, że nie ścigał nielegalnej działalności hazardowej i w zamian za to przyjął korzyści majątkowe w wysokości półtora miliona dolarów. Drugi zarzut dotyczy wprowadzenia w błąd osobę, która chciała kupić działkę na terenie Rosji. Ignatienko miał przyjąć od niej 73 tys. dolarów za nieruchomość. Jak się miało później okazać - działka nie była na sprzedaż.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz