Notowania

spotr
02.10.2009 19:55

Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku w Rio de Janeiro

Brazylia zwyciężyła w rywalizacji z USA, Hiszpanią i Japonią.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku odbędą się w brazylijskim Rio de Janeiro, po raz pierwszy w historii w Ameryce Południowej. Zdecydował tak Międzynarodowy Komitet Olimpijski podczas posiedzenia w Kopenhadze. O prawo organizacji igrzysk starały się także Chicago, Madryt i Tokio. *

W pierwszych dwóch turach głosowania odpadło najpierw uważane za jednego z faworytów Chicago, a następnie Tokio. Japońska stolica była już gospodarzem największej światowej imprezy sportowej w 1964 roku. Z kolei Amerykanie organizowali letnie igrzyska już czterokrotnie, po raz ostatni w Atlancie w 1996 roku.

W decydującym głosowaniu Rio de Janeiro pokonało Madryt. Już przed posiedzeniem MKOl pojawiało się wiele głosów, że delegaci nie zgodzą się na przyznanie Europie drugich letnich igrzysk z rzędu. W 2012 roku organizatorem będzie Londyn.

Do Kopenhagi przybyli żona prezydenta USA Michelle Obama, prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva, król Hiszpanii Juan Carlos i premier Japonii Yukio Hatoyama, którzy zabiegali o poparcie dla miast kandydackich.
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

Tagi: spotr, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz