Notowania

wiadomości
01.12.2011 16:55

IMGW - pogoda - prognoza

Pochmurno, deszczowo, ale dość ciepło - tak zapowiada się pogoda na dzisiejszą noc i cały jutrzejszy dzień, a także na weekend - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Anna Nemec, synoptyk IMGW powiedziała IAR, że deszczu można się spodziewać w całym kraju, ale opady nie będą intensywne, a nawet będą niewielkie, ale rozłożone na cały dzień. Będzie także dość ciepło jak na grudzień - mówi synoptyk IMGW - temperatura w nocy będzie dodatnia, a w dzień na krańcach zachodnich, w ziemi lubuskiej i w Wielkopolsce termometry wskażą 10 stopni. Na Podkarpaciu może sięgnąć nawet 12 - 13 stopni, ze względu na ciepły wiatr południowy, dodała Anna Nemec.
Dość gęste mgły osadzające szadź, które w ostatnim czasie były dużym utrudnieniem - zwłaszcza dla kierowców - dziś i jutro będą występowały już tylko lokalnie - mówi Anna Nemec. Jest nadzieja że najbliższej nocy będzie ich się tworzyło coraz mniej i tylko lokalnie zwłaszcza w rejonach podgórskich, kotlinach i dolinach górskich - mówi synoptyk. W pozostałych częściach kraju nie powinno być ich wiele ze względu na wzrastającą prędkość wiatru, który nie sprzyja tworzeniu się mgieł, wyjaśnia Anna Nemec.
Pierwsze opady śniegu i śniegu z deszczem, głównie na południu i w centrum kraju spodziewane są na początku przyszłego tygodnia.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz