Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Imprezy sylwestrowe

0
Podziel się:

W całym kraju w sylwestrową noc organizowane są koncerty i plenerowe imprezy.

bEUeWZkl

W Katowicach plenerowy "Sylwester z gwiazdami" rozpocznie się o godzinie 20.00 przed katowickim Spodkiem. Na dużej scenie z multimedialną scenografią na pożegnanie starego roku zagrają Cocotier, PIN, Sasha i Golec uOrkiestra. O północy przewidziano pokaz sztucznych ogni. Na zakończenie wystąpi September. Impreza potrwa do 1 w nocy.

Najsłynniejsze przeboje z przedwojennych filmów, a wśród nich "Powróćmy jak za dawnych lat", czy "Już nie zapomnisz mnie" wypełnią program koncertu sylwestrowego w Filharmonii Częstochowskiej. Orkiestrę poprowadzi Tomasz Chmiel, a solistami wieczoru będą śpiewająca mezzosopranem Bożena Zawiślak-Dolny oraz baryton Andrzej Biegun. Sylwestrowy wieczór rozpocznie się o godzinie 20.00, a zakończy wzniesieniem noworocznego toastu.

Noc sylwestrową można spędzić na modlitwie w zaciszu gór. Po raz 22. z Krynicy wyruszy pielgrzymka na Jaworzynę Krynicką. 0 22.30 obok schroniska przy ołtarzu zostanie odprawiona msza się. Nowy Rok uczestnicy pielgrzymki powitają śpiewem i tańcami. Zmarznięci miłośnicy gór będą mogli ogrzać się przy ognisku. Co roku w sylwestrowej pielgrzymce na Jaworzynę Krynicką uczestniczy kilka tysięcy osób.

bEUeWZkn

Specjalne koncerty i spektakle teatralne żegnają stary rok w Trójmieście. Polek i walców Johanna Straussa nie zabraknie w Filharmonii Bałtyckiej. Przygotowano dwa koncerty zatytułowane "Sylwester wiedeński" - rozpoczną się o 18.00 i 21.00.

Wieczór sylwestrowy można także spędzić w teatrze. Koncert z muzyką Straussa przygotował Teatr Miejski w Gdyni. Teatr Muzyczny zaplanował przeboje z najpopularniejszych musicali między innymi ze "Skrzypka na dachu", "My Fair Lady" i "Upiora w Operze". Natomiast gdański Teatr Wybrzeże proponuje "Ożenek" Mikołaja Gogola oraz "Tajemniczą Irmę Vep" Charlesa Ludluma.

W tym roku warszawiacy będą mogli przywitać Nowy Rok na Placu Konstytucji, na wielkim koncercie sylwestrowym, gdzie będą się bawić przy przebojach Michaela Jacksona. Swoje największe przeboje zaśpiewają między innymi Stachursky, Andrzej Piaseczny, Lady Pank, Edyta Górniak, Maciej Maleńczuk, Norbi, Formacja Nieżywych Schabuff, Bracia, Big Cyc, Urszula.

O północy noworoczne życzenia warszawiakom złoży Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

bEUeWZkO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)