Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie-Delhi-pożegnanie z końmi

0
Podziel się

Tongi, czyli dwukołowe konne bryczki, za tydzień znikną z ulic Delhi. Władze stolicy Indii wydały zakaz poruszania się tych pojazdów po ulicach miasta. Wraz z tongami zniknie w Delhi kolejny element orientalnego kolorytu miasta.

bEgqVRCd

Po ulicach Starego Delhi poruszało się ostatnio około 130 dwukołowych bryczek. Były bogato zdobione i stanowiły zarówno turystyczną atrakcję, jak i ulubiony środek transportu mieszkańców starej części miasta. Wydając zakaz władze stwierdziły, że konie zanieczyszczają ulice, powodują utrudnienia w ruchu samochodowym i nie pasują do nowoczesnego miasta.

Stworzenie z Delhi nowoczesnej metropolii jest jedną z ambicji jej obecnych władz. Z tego samego powodu władze chcą zakazać korzystania w Delhi zarówno z riksz rowerowych, jak i motorowych. Rikszami rowerowymi nie wolno zresztą wjeżdżać do Nowego Delhi już od dawna. Pomysł zlikwidowania riksz motorowych spotkał się jednak z gwałtownym protestem Delhijczyków i władze wycofały z tej inicjatywy.

Kilkanaście lat temu stolica Indii straciła jeszcze inną atrakcję komunikacyjną. Były nią motocykle marki Harley Davidson, do których dobudowano platformę z ośmioma siedzeniami. Kursowały pomiędzy Starym i Nowym Delhi. Zakazano ich użytkowania ze względu na hałas i spaliny.

bEgqVRCG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)