Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie-Matka Teresa-Rok Błogosławionej

0
Podziel się

Uroczystą mszą świętą w Kalkucie w Domu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości rozpoczęły się w Indiach dzisiejsze obchody 100-rocznicy urodzin błogosławionej Matki Teresy. Uroczystość w Kalkucie zainaugurowała światowy Rok Matki Teresy, który obchodzony będzie przez 12 najbliższych miesięcy pod auspicjami UNESCO.

bEhHeUwR

Odprawionej wcześnie rano mszy świętej w kaplicy klasztoru Sióstr Misjonarek Miłości przewodniczył kardynał Telesfor Toppo, jeden z najwybitniejszych hierarchów indyjskich wywodzący się ze społeczności plemiennych. To właśnie ludziom z tych społeczności, a także osobom należącym do ludności określanej mianem niedotykalnych służyła przez kilkadziesiąt lat Matka Teresa. W czasie uroczystości odczytany został specjalny list papieża Benedykta XVI wystosowany do wiernych z okazji stulecia urodzin błogosławionej. Po zakończeniu mszy główny celebrant oraz siostry Misjonarki Miłości wypuściły w powietrze - jako znak pokoju - kilkadziesiąt gołębi oraz balonów.
Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty rozpoczęła swą pracę wśród mieszkańców kalkuckich slumsów w roku 1948. W roku 1950 założyła zgromadzenie zakonne, którego celem jest służba ludziom najuboższym, odrzuconym przez społeczeństwo i żyjącym na jego marginesie.

IAR

bEhHeUxu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)