Notowania

polska
14.01.2010 13:24

Indie-Polska-UE-współpraca naukowa

Przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego podpisali w Delhi pięć umów o współpracy z instytucjami naukowymi Indii. To efekt realizacji projektu, w ramach którego na Uniwersytecie Warszawskim powstaje Centrum Studiów i Badań nad Współczesnymi Indiami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Centrum Studiów i Badań nad Współczesnymi Indiami powstaje przy współudziale Unii Europejskiej. Oprócz Brukseli, finansowego wsparcia tej inicjatywie udzielił Program Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju. Dziekan wydziału dziennikarstwa i nauk politycznych profesor Janusz Adamowsk, , który podpisywał umowę, podkreślił potrzebę zmiany wizerunku współczesnych Indii w Europie.

Zdaniem rozmówcy Polskiego Radia na Indie należy patrzeć jak na wschodzącą potęgę gospodarczą, a nie egzotyczny kraj pełen słoni i ludzi w turbanach. Szef nowego Centrum wspieranego przez Unię Europejską, doktor Jakub Zajączkowski podkreśla, że jest ono częścią sieci placówek badawczych zajmujących się współczesnymi Indiami.

Kierowana przez niego placówka będzie współpracować z ponad dziesięcioma instytucjami indyjskimi i ponad piętnastoma europejskimi zajmującymi się problematyką współczesnych kontaktów europejsko-indyjskich.

Warszawskie Centrum Studiów i Badań na Współczesnymi Indiami jest pierwszą tego typu placówką w Europie Środkowej i Wschodniej.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz