Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie-wykorzystywanie dzieci

0
Podziel się

Indyjski sąd najwyższy ostrzegł, że Indie stają się światowym centrum wykorzystywania seksualnego dzieci. Sędziowie zażądali od władz zorganizowania specjalnych instytucji powołanych wyłącznie do ścigania przestępstw o podłożu seksualnym, których ofiarami padają nieletni.

bEgYekKt

Według ostrzeżenia wystosowanego przez indyjski sąd najwyższy zagrożeniem dla dzieci jest zarówno ich bezpośrednie wykorzystywanie seksualne w rodzinach, jak i handel nimi w celu umieszczenia ich w domach publicznych.

Indyjskie dzieci z najbiedniejszych rodzin są zagrożone sprzedażą przez rodziców, a następnie nielegalnym wywozem za granicę - do Nepalu i Bangladeszu. Stamtąd są przemycane do domów publicznych w południowo-wschodniej Azji.

Sąd najwyższy wezwał władze do ścisłej współpracy z organizacjami pozarządowymi walczącymi z handlem ludźmi. Organizacje te od dawna alarmowały o istniejącym w Indiach zagrożeniu. Według przygotowywanych przez nie raportów centra turystyczne oraz niektóre hinduistyczne centra pielgrzymkowe stały się w Indiach miejscami wykorzystywania seksualnego nieletnich.

bEgYekKW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)