Notowania

wiadomości
13.02.2011 09:42

Indie - gafa ministra - prasa .

Indyjscy internauci nie oszczędzają szefa dyplomacji Indii, który podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ przez trzy minuty czytał przemówienie ministra spraw zagranicznych Portugalii nie zdając sobie sprawy, że czyta cudze występienie. Wybór ciekawszych uwag internautów prezentuje dziennik "Sunday Times".

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeden z internautów radzi, by następne przemówienia dla ministra Krishny pisane były w języku kannda, czyli rodzinnym języku szefa indyjskiej dyplomacji, który- jak można sądzić- jest dla niego w pełni zrozumiały. Inny z kolei zastanawia się, dlaczego nie było to przemówienie włoskiego ministra spraw zagranicznych. Ten wpis to oczywista aluzja do ogromnej roli jaką odgrywa w Indiach Sonia Gandhi, z pochodzenia Włoszka. Kolejny z internautów wyraża nadzieję, że następnym razem minister Krishna nie przeczyta przez pomyłkę wystąpienia premiera Pakistanu, kraju, z którym dzielą Indie spory terytorialne i wzajemne pretensje.
Są też wpisy, które zachęcają do spojrzenia na sprawę z jaśniejszej strony. Jeden z nich powiada na przykład, iż od teraz Indie mają prawo do pełnego identyfikowania się z Cristiano Ronaldo, a to powód do radości.
Wpadka ministra nie przeszkodziła resortowi spraw zagranicznych w oświadczeniu, iż właściwe przemówenie, które po trzech minutach czytania cudzego tekstu, przedstawił minister Krishna, przyjęte zostało przez członków Rady Bezpieczeństwa ONZ bardzo dobrze.
Indie chcą w najbliższych latach zostać stałym członkiem Rady.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz