Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie - muzeum Orwella

0
Podziel się

W indyjskim stanie Bihar powstanie muzeum George'a Orwella. To właśnie na terenie tego stanu, w miasteczku Motihari, niedaleko granicy z Nepalem urodził się angielski pisarz. Tam też spędził pierwsze cztery lata swego życia.

bDoDzMLF

Muzeum ma powstać w domu, w którym przed laty mieszkali państwo Blairowie, rodzice Erica Arthura Blaira, który jako pisarz przyjął pseudonim George Orwell. Rodzice autora "Roku 1984" i "Folwarku zwierzęcego", pracowali na początku ubiegłego wieku w prowadzonej przez Brytyjczyków w Motihari fabryce opium.

Dom, w którym urodził się Orwell ma zostać odrestaurowany i zamieniony w muzeum przy współpracy British Council. W ostatnim tygodniu stycznia prace dokumentacyjne w dawnym domu Blairów mają prowadzić indyjscy historycy i archeolodzy.

Bihar należy do najbiedniejszych i najbardziej zacofanych stanów Indii. Władze stanowe liczą, że stworzenie muzeum poświęconego Orwellowi w miejscu związanym z jego wczesnym dzieciństwem przyciągnie turystów i sprawi, że Motihari znajdzie się na mapie turystycznych podróży po Indiach. W styczniu minęła 60 rocznica śmierci pisarza.

bDoDzMLH
bDoDzMMi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)