Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm
01.06.2008 12:22

Indie: muzułmanie są przeciwni terroryzmowi

Przedstawiciele najbardziej wpływowych szkół islamskich w Indiach zdecydowanie opowiedzieli się przeciw aktom terroru.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas zgromadzenia muzułmanów w Delhi, uczestnicy wysłuchali fatwy, czyli edyktu religijnego, w którym wysocy nauczyciele islamscy zgodnie potępili terroryzm.

Ich zdaniem islam potępia wszelkie akty terroru, który nie ma nic wspólnego z dżihadem, czyli świętą wojną w obronie wiary.

Ponad 150 tysięcy indyjskich muzułmanów przybyło do Delhi z całych Indii, by wziąć udział w modlitwach oraz konferencji religijnej. Tysiące uczestników skandowało na ulicach, że islam jest religią pokoju, a terroryzm jest złem.

Do zgromadzenia doszło w kilka tygodni po krwawym zamachu w Radżasthanie. W eksplozji ładunku zginęło wtedy 65 osób. Według władz zamach zorganizowali fundamentaliści islamscy z Bangladeszu.

Wspólnota muzułmańska w Indiach, stanowiąca 13% indyjskiego społeczeństwa , jest zaniepokojona aktami terroru oraz zmianą nastawienia do niej hinduistycznej większości.

Wpływowe grupy muzułmańskie w Indiach starają się zmienić pogarszający się wizerunek muzułmanów w kraju, którzy coraz częściej są postrzegani jako islamscy fundamentaliści.

Tagi: terroryzm, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz