Notowania

bezpieczeństwo
15.02.2009 13:56

Indie: Richard Holbrooke omówi w New Delhi kwestię bezpieczeństwa w Azji Płd.

Indyjskie władze spotkają się po raz pierwszy z wysokim rangą przedstawicielem nowej amerykańskiej administracji. Do New Delhi przybywa Richard Holbrooke - specjalny wysłannik prezydenta Stanów Zjednoczonych do Indii, Pakistanu i Afganistanu. Holbrooke spędzi w Indiach cztery dni.

Podziel się
Dodaj komentarz

Richard Holbrooke przybywa do Indii po rozmowach w Islamabadzie i Kabulu. Według indyjskiego resortu spraw zagranicznych, celem jego wizyty jest zapoznanie się z indyjskim spojrzeniem na sytuację w sferze bezpieczeństwa w Azji południowej, ze szczególnym uwzględnieniem Afganistanu i Pakistanu.

New Delhi chce przekonać Waszyngton do zwiększenia nacisków na Islamabad, aby rozpoczął on zdecydowaną walkę z ekstremizmem islamskim na swym terytorium. Indiom zależy też na zmniejszeniu pomocy wojskowej USA dla Pakistanu. Według władz w New Delhi, pomoc ta nie jest wykorzystywana do walki z terrorystami, ale do budowania potencjału militarnego zagrażającego Indiom.

Jednocześnie dyplomacja indyjska stanowczo sprzeciwia się wiązaniu narastającego zagrożenia terroryzmem w Azji południowej z ciągle nierozwiązanym problemem Kaszmiru podzielonego między Indie i Pakistan, o czym mówił niedawno prezydent Barack Obama.

Tagi: bezpieczeństwo, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz