Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indie
30.08.2008 18:10

Indie: Trwają pogromy chrześcijan w stanie Orisa

W indyjskim stanie Orisa trwają pogromy chrześcijan. W sobotę w dystrykcie Kandhamal, spalono kolejne dwadzieścia cztery domy należące do chrześcijan. Pogromy trwają od tygodnia i według ciągle niepełnych danych pociągnęły za sobą śmierć od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

Indyjskie władze kościelne są coraz bardziej zaniepokojone nie kończącą się falą przemocy w Orisie. Arcybiskup Vincent Concessao, metropolita Delhi uważa, iż sytuacja w regionie nie polepsza się. Zdaniem arcybiskupa, konieczne są bardziej efektywne działania na rzecz zakończenia przemocy.

Według informacji z Orisy około pięciu tysięcy chrześcijan nadal ukrywa się w dżungli. Kolejne dziesięć tysięcy opuściło swe domy i przebywa w tymczasowych obozach przygotowanych przez władze i strzeżonych przez policję oraz oddziały paramilitarne.

Chrześcijanie w Indiach podkreślają, iż to nie pierwszy przypadek pogromów organizowanych przez fundamentalistów hinduskich. W przeszłości miały one miejsce także w innych rejonach Indii.

Doniesienia z innego stanu, z Madhja Pradeś mówią o ataku na pięć chrześcijańskich szkół i jeden kościół. Władze indyjskie zapewniają, że dołożą starań, by położyć kres przemocy.

Tagi: indie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz