Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
21.11.2008 08:12

Indyjski niszczyciel popłynie do walki z piratami

Będzie bronić szlaków w Zatoce Ardeńskiej, oraz u wschodnich wybrzeży Afryki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szlaki wodne w tym rejonie, oraz u wschodnich wybrzeży Afryki, mają podstawowe znaczenie nie tylko dla gospodarki indyjskiej, ale i światowej.

Niszczyciel klasy Delhi będzie wspierał fregatę _ Tabar _, działającą od kilku tygodni w rejonie Zatoki Adeńskiej. Udana akcja zatopienia statku pirackiego przez fregatę przekonała władze indyjskie do zwiększenia obecności zbrojnej na tych niebezpiecznych wodach.

Władze w Delhi rozważają wysłanie w ten rejon jeszcze czterech okrętów wojennych, a także samolotów patrolowych. Hindusi chcieliby również utworzenia pod auspicjami ONZ morskich sił pokojowych, zwalczających piractwo u wybrzeży Afryki. Indyjscy eksperci podkreślają, iż żadna marynarka wojenna nie będzie w stanie samodzielnie stawić czoła piratom, którzy atakują statki handlowe nie tylko na wodach przybrzeżnych, ale i na pełnym morzu.

Do czasu powołania takich sił Indie zapowiadają współpracę patrolową na zagrożonych akwenach z okrętami wojennymi USA, Francji i Wielkiej Brytanii. Indie deklarują gotowość koordynowania operacji przeciw piratom na Oceanie Indyjskim.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz