Notowania

informacje
14.11.2008 09:43

"Informacje, Argumenty, Realia" - IAR zaprasza na cykl spotkań publicystycznych w kawiarni Tarabuk

Już w najbliższą sobotę Informacyjna Agencja Radiowa rozpoczyna cykl spotkań

Podziel się
Dodaj komentarz

ze słuchaczami pod tytułem "Informacje, Argumenty, Realia". Ich celem będzie dyskusja na aktualne tematy i pogłębiona publicystyka.
Informacyjna Agencja Radiowa przygotowała program comiesięcznych spotkań, które będą odbywać się w warszawskiej kawiarnio-księgarni Tarabuk. Gośćmi każdego z programów będą komentatorzy spraw z życia politycznego i społecznego, a poprowadzą je doświadczeni dziennikarze IAR. Na antenie Polskiego Radia cykl nosi tytuł "Informacje, Argumenty, Realia". Pierwsze spotkanie pt. "Niepodległość wczoraj i dziś" odbędzie się 15 listopada o godzinie 17.00. Gośćmi Witolda Banacha będą profesorowie: Wojciech Roszkowski, Witold Kieżun oraz Roman Kuźniar.

Pierwsza debata poświęcona będzie niepodległości wczoraj i dziś.

Z profesorami Witoldem Kieżunem, Romanem Kuźniarem oraz Wojciechem Roszkowskim, Witold Banach będzie rozmawiał o drodze do niepodległości w 1918 roku oraz o okolicznościach odzyskania realnej wolności w 1989.

Omówiona zostanie sytuacja międzynarodowa oraz polski wkład w odzyskanie wolności 90 lat temu i 19 lat temu.

Poruszony zostanie problem polskich tradycji niepodległościowych i działań polskich organizacji podziemnych walczących o niepodległość.

Będziemy też rozmawiać o największych wyzwaniach przed jakimi stanęło młode państwo polskie w 1918 i 1989 roku . Zastanawiać się też będziemy czy można okresy po 1918 i po 1989 porównać.

Zajmiemy się aspektem politycznym, społecznym oraz gospodarczym.

Spróbujemy porównać sukcesy i porażki Polski międzywojennej i Polski po 1989 roku.

A na koniec podsumujemy te 90 lat i zastanowimy się jak mówić o niepodległości w obliczu zanikających granic, by zachować świadomość. Jak uświadomić młode pokolenie, że niepodległość nie jest dana raz i na zawsze...

Tagi: informacje, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz