Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Instytut Reumatologii zawiesza przyjęcia. NFZ nie zapłacił za usługi

0
Podziel się:

NFZ nie zapłacił placówce za usługi, wykonane ponad zakontraktowany limit.

Instytut Reumatologii zawiesza przyjęcia. NFZ nie zapłacił za usługi
(Reporter Poland)

Od poniedziałku warszawski Instytut Reumatologii zawiesza zapisy pacjentów na 2013 rok. Powodem jest brak środków. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłacił placówce za usługi, wykonane ponad zakontraktowany limit.

Rzecznik Instytutu Marek Stankiewicz powiedział IAR, że Narodowy Fundusz Zdrowia jest winien instytutowi prawie 6 milionów złotych za wykonane świadczenia medyczne. Dodał, że stąd wzięły się problemy instytutu i dodatkowa niepewność pacjentów.

Dyrektor Instytutu Andrzej Włodarczyk mówi, że informował resort zdrowia o problemie niepłacenia za wykonane usługi medyczne. Zwracał się do ministra o uregulowanie długu. Podkreśla, że dokonał w Instytucie wszystkich możliwych cięć. Dalsze oszczędności zagroziłyby - jego zdaniem - bezpieczeństwu pacjentów.

Dyrektor Włodarczyk dodaje, że Instytut leczy ciężko chorych pacjentów z całego kraju, którzy zwykle mają jednocześnie wiele chorób i wymagają specjalnej opieki. Zwraca uwagę, że koszty wykonanych procedur powinny być zwrócone. Były to bowiem przede wszystkim działania, ratujące ludzkie życie. Ich przeprowadzenia szpital nie może odmówić.

Instytut Reumatologii ma 45 milionów długu. Rocznie leczy 9 tysięcy chorych w swoich klinikach i 22 tysięcy pacjentów - w ramach leczenia ambulatoryjnego.

Czytaj więcej w Money.pl
NFZ postawi na jakość. Odczują to pacjenci? Przy podpisywaniu kontraktów na 2013 rok dotyczących ambulatoryjnej opieki specjalistycznej premiowane będą poradnie zapewniające jakość i kompleksowość leczenia.
Wszystko o lekach, receptach i kolejkach _ Vademecum 2012 _ ma być na bieżąco aktualizowane.
To dotyczy nas wszystkich. Zmiany już od... Nie ma żadnych zagrożeń dla wprowadzenia od 1 stycznia elektronicznego systemu potwierdzania ubezpieczenia zdrowotnego, testy przebiegają sprawnie - zapewnił minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)