Notowania

wiadomości
22.04.2011 15:22

Inwestycje chińskie w Polsce

W tym roku do Polski mogą napłynąć inwestycje chińskie o wartości pół miliarda euro - tak wynika z deklaracji chińskich inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie odbyło się spotkanie ponad 70 biznesmenów z Chin z wicepremierem-ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem, a także z przedstawicielami pracodawców, banków i miast polskich.
Waldemar Pawlak wymieniając dotychczasowe inwestycje chińskie w Polsce zwrócił między innymi uwagę na projekty związane z elektroniką, jak też na pierwsze projekty infrastrukturalne. Chodzi o budowę autostrady między Warszawą a Łodzią. Dodał, że Polska ma też propozycje od chińskich firm, które są zainteresowane inwestycjami między innymi motoryzacyjnymi, AGD i chemicznymi.
Wiceprzewodnicący Chińskiej Agencji do spraw Promocji Handlu Międzynarodowego Zhang Wei podkreślał, że są bardzo duże perspektywy rozwoju polsko-chińskiej współpracy gospodarczej. "Bardzo ważne jest zbilansowanie naszej wymiany handlowej. Chodzi między innymi o zwiększenie polskiej obecności na rynku chińskim" - mówił Zhang Wei.
Obecny na spotkaniu szef organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski podkreślił, że polscy przedsiębiorcy są otwarci na chińskich inwestorów - ale na warunkach, które obowiązują w Unii Europejskiej.
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych prowadzi obecnie 17 projektów z Chin.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz