IO: Rosyjscy sportowcy nie spełnili nadziei działaczy

0

Rosyjscy sportowcy nie spełnili nadziei pokładanych w nich przez tamtejszych działaczy. W klasyfikacji medalowej Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Rosja zajęła trzecie miejsce - za Chinami i Stanami Zjednoczonymi.

Rosyjscy sportowcy zdobyli w sumie 72 medale - w tym 23 złote. Media zwracają jednak uwagę, że gorzej było tylko na Igrzyskach w Atlancie w 1996 roku. Wówczas Rosja zdobyła 63 medale, ale 26 z nich to były te najcenniejsze. Z kolei na ostatnich Igrzyskach w Atenach rosyjscy olimpijczycy zdobyli w sumie aż 92 medale, z czego 27 razy stawali na najwyższym stopniu podium.

Przed zawodami w Pekinie szef Komitetu Olimpijskiego Rosji, Leonid Tiagaczew, wyrażał nadzieję, że drużyna olimpijska z tego kraju zajmie w ogólnej klasyfikacji medalowej drugie miejsce. A w przypadku gdyby sportowcy zdobyli ponad 30 złotych medali - miała walczyć o pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

W rosyjskiej ekipie bardzo dobrze wypadły tenisistki, które zajęły pierwsze trzy miejsca. Jak zwykle niezawodna była także tyczkarka, Jelena Isinbajewa, która wynikiem 5 metrów i 5 centymetrów ustanowiła nowy rekord świata.